Net price
€109
Herend fine china Dessert Plate – Herend, BABOS-PT Platinum Edge – BABOS-PT pattern.
1 pc – Dessert Plate – diam 19.5 cm (7.75″D) 4763-0-00 BABOS-PT – Platinum
Modern luxury Herend pattern.
The BABOS-PT pattern is available in Tea, Coffee, and Espresso Sets.
| Weight | 0,23 kg |
|---|---|
| Width | 19.5 cm (7.75"W) |
| Length | 19.5 cm (7.75"L) |
| Height | 2 cm (0.75"H) |
| Diameter | 19.5 cm (7.75") |
| Color | Platinum |
| Pattern | BABOS, Monochrome |
| Code | BABOS-PT |
| Style | Modern |