Net price
€94
Herend fine china Dessert Plate – Herend, Silk Ribbon Lilac Edge with Butterfly – E-522 design.
1 pc – Dessert Plate, medium – diam 19.5 cm (7.5″D) 20517-0-00 E-522 – Lilac Edge
We offer this Silk Ribbon Lilac Dessert Plate to the Royal Garden Green patterns, such as EVICT1, EVICTF1, and EVICTP1.
Recommended in addition to the following Herend porcelain designs:
– Royal Garden – EVICT1, (Green Butterfly with Flower)
– Royal Garden – EVICTF1 (Green Flower)
– Royal Garden – EVICTP1 (Green Butterfly)
| Weight | 0,23 kg |
|---|---|
| Width | 19.5 cm (7.75"W) |
| Length | 19.5 cm (7.75"L) |
| Height | 1.6 cm (0.75"H) |
| Color | Lilac, Violet |
| Pattern | Silk Ribbon |
| Code | E-522 |
| Style | Butterfly, Modern |