Net price
€194
Herend fine china Serving / Dinner Plate – Herend Queen Victoria VBOV – Green design.
1 pc – Service / Serving Plate – diam 28.5 cm (11.25″D) 527-0-00 VBOV – Green
The Serving Plate is also known as a Charger Plate.
Herend Serving Plate is painted on Herend Osier/Basket porcelain.
The Queen Victoria-VBOV pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,75 kg |
|---|---|
| Width | 28.5 cm (11.25"W) |
| Length | 28.5 cm (11.25"L) |
| Height | 2.5 cm (1"H) |
| Diameter | 28.5 cm (11.25") |
| Code | VBOV |
| Color | Green |
| Pattern | Queen Victoria VBO |
| Style | Butterfly, Flower |