Net price
€264
Herend fine china Dessert Plate – Herend, Mediterranean Garden – JM pattern.
1 pc – Dessert Plate, medium – diam 19.5 cm (7.75″D) 20517-0-00 JM – Purple
Dessert Plate painted with the Mediterranean Garden pattern in Purple.
| Weight | 0,23 kg |
|---|---|
| Width | 19.5 cm (7.75"W) |
| Length | 19.5 cm (7.75"L) |
| Height | 1.6 cm (0.75"H) |
| Diameter | 19.5 cm (7.75") |
| Code | JM |
| Color | Multicolor, Purple |
| Pattern | Mediterranean Garden |
| Style | Bird, Classic, Flower |