Net price
€898
Herend fine china Dessert Plate – Herend, Water Lily / Lotus Flower Special – SPNENU2 pattern.
1 pc – Dessert Plate, medium – diam 19.5 cm (7.75″D) 20517-0-00 SPNENU2 – Pink
The Water Lily, also known as the Lotus Flower, is painted in classic and luxurious style.
| Weight | 0,23 kg |
|---|---|
| Width | 19.5 cm (7.75"W) |
| Length | 19.5 cm (7.75"L) |
| Height | 1.6 cm (0.75"H) |
| Diameter | 19.5 cm (7.75") |
| Code | NENU2 |
| Color | Pink, Turquoise |
| Pattern | Lotus Flower, Water Lily |
| Style | Flower, Special |