Net price
€159
Herend fine china Dinner Plate – Herend, Market Garden – FR design.
1 pc – Dinner Plate – diam 26 cm (10.25″D) 1524-0-00 FR – Multicolor
A classic and delicately composed fruit design.
The Herend Market Garden-FR pattern is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,5 kg |
|---|---|
| Width | 26 cm (10.25"W) |
| Length | 26 cm (10.25"L) |
| Height | 2 cm (0.75"H) |
| Diameter | 26 cm (10.25") |
| Code | FR |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Market Garden |
| Style | Classic, Fruit |