Net price
€279
Herend fine china Open Sugar Bowl – Herend, Shanghai – SH design.
1 pc – Sugar Bowl – 0.1 Liter (4 OZ) 2492-0-00 SH – Multicolor
The Shanghai design is painted in Chinoiserie and Oriental Style.
This Herend Shanghai – SH design is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,08 kg |
|---|---|
| Width | 8 cm (3.25"W) |
| Length | 11 cm (4.25"L) |
| Height | 4 cm (1.5"H) |
| Volume | 0.1 Liter (3 OZ) |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Oriental Style, Shanghai |
| Code | SH |
| Style | Oriental |