Net price
€299
Herend porcelain Teapot with Twisted Knob – Herend, Bermuda Fishes – ATLA design.
1 pc – Teapot, medium – 0.8 Liter (27 OZ) 20606-0-06 ATLA-1
The Bermuda Fishes Herend design represents the maritime life of the West Atlantic Ocean. The Bermuda Fishes pattern can be ordered with six motifs.
Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets are available with the Bermuda Fishes design.
| Weight | 0,37 kg |
|---|---|
| Width | 12.5 cm (5"W) |
| Length | 20.5 cm (8"L) |
| Height | 12.5 cm (5"H) |
| Volume | 0.8 Liter (27 OZ) |
| Diameter | 12.5 cm (5") |
| Code | ATLA |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Bermuda Fishes |
| Style | Animals, Classic |