Net price
€249
Herend porcelain Serving Plate / Charger – Herend, Gold Fish Scale Edge – A-EORH pattern.
1 pc – Service Plate – diam 28 cm (11″ D) 20527-0-00 A-EORH – Gold Fish Scale
This pattern is painted with the Gold Fish Scale edge on Rocaille / Shell porcelain form.
The “Gold Fish Scale Edge” A-EORH pattern is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,73 kg |
|---|---|
| Width | 28 cm (11"W) |
| Length | 28 cm (11"L) |
| Height | 3 cm (1.25"H) |
| Diameter | 28 cm (11") |
| Code | A-EORH |
| Color | Gold |
| Pattern | Fish Scale |
| Style | Classic, Fish scale, Special |