Net price
€279
Herend porcelain Tea Cup with Saucer – Herend, Fruits – CFR design.
1 pc – Tea Cup – 0,18 Liter (6 OZ) 724-2-00 CFR #7
1 pc – Saucer – diam 14 cm (5.5″ D) 724-1-00 CFR #7
Total: 2 pieces of Herend porcelain items.
Herend, Fruits-CFR pattern painted with 12 different fruit motifs.
Fruits – CFR pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso Sets, and Dinner Services.
| Weight | 0,22 kg |
|---|---|
| Width | 14 cm (5.5"W) |
| Length | 14 cm (5.5"L) |
| Height | 5 cm (2"H) |
| Volume | 0.18 Liter (6 OZ) |
| Diameter | 14 cm (5.5") |
| Code | CFR |
| Pattern | Fruits |
| Style | Classic, Fruit |
| Color | Multicolor |