Net price
€194
Herend porcelain Service / Serving Plate – Herend, Queen Victoria – VBO design.
1 pc – Serving Plate – diam 28 cm (11″D) 1527-0-00 VBO – Multicolor
The Serving Plate is also known as a Charger Plate.
Herend Serving Plate is painted on Herend Rocaille/Shell porcelain.
The Queen Victoria-VBO pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,73 kg |
|---|---|
| Width | 28 cm (11"W) |
| Length | 28 cm (11"L) |
| Height | 3 cm (1.25"H) |
| Diameter | 28 cm (11") |
| Code | VBO |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Queen Victoria, Queen Victoria VBO |
| Style | Butterfly, Classic, Flower |