




Net price
€149
Herend fine china Salad / Fruit Bowl – Herend, Queen Victoria – VBO pattern.
1 pc – Bowl, small – 0,3 Liter (10 OZ) 330-0-00 VBO – Multicolor
This is the classic Queen Victoria pattern.
Queen Victoria-VBO patterns are available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,2 kg |
|---|---|
| Width | 17 cm (6.75"W) |
| Length | 17 cm (6.75"L) |
| Height | 4 cm (1.5"H) |
| Volume | 0.3 Liter (10 OZ) |
| Diameter | 17 cm (6.75") |
| Code | VBO |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Queen Victoria VBO |
| Style | Butterfly, Classic, Flower |