Net price
€919
Herend porcelain Serving Plate / Charger – Herend, Flower Garland with Blue Fish Scale – LTBS-EBH design.
1 pc – Serving Plate – diam 28,5 cm (11.25″ D) 527-0-00 LTBS-EBH – Blue Edge
The Serving Plate is also known as a Charger Plate.
Herend Serving Plate is painted on Herend Osier/Basket porcelain.
The Flower Garland with Blue Fish Scale – LTBS-EBH pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,75 kg |
|---|---|
| Width | 28.5 cm (11.25"W) |
| Length | 28.5 cm (11.25"L) |
| Height | 2.5 cm (1"H) |
| Diameter | 28.5 cm (11.25") |
| Code | LTBS-EBH |
| Color | Blue, Multicolor |
| Pattern | Flower Garland |
| Style | Classic, Flower |