Net price
€460
Herend porcelain Coffee Cup with Saucer – Herend, Oriental Showmen – FODO design.
You will receive the following:
1 pc – Coffee Cup – 0.2 Liter (6 OZ) 20706-2-00 FODO
1 pc – Saucer – diam 14.5 cm (5.75″D) 20706-1-00 FODO
Total: 2 pieces of Herend fine china items
The FODO pattern is also known as the Asian Gardens design.
Oriental Showmen-FODO pattern is painted with Oriental motifs in the Oriental luxury style.
| Weight | 0,22 kg |
|---|---|
| Width | 14.5 cm (5.75"W) |
| Length | 14.5 cm (5.75"L) |
| Height | 7 cm (2.75"H) |
| Volume | 0.2 Liter (7 OZ) |
| Code | FODO |
| Pattern | Oriental Showmen |
| Style | Classic, Oriental |
| Color | Gold, Multicolor |