Net price
€689
Herend porcelain Coffee Cup / Demitasse with Saucer – Herend, Flower Garland with Blue Fish Scale – LTBS-EBH design.
You will receive the following:
1 pc – Espresso Cup, small – 0.1 Liter (3 OZ) 711-2-00 LTBS-EBH
1 pc – Saucer – diam 12 cm (4.75″D) 711-1-00 LTBS-EBH
Total: 2 pieces of Herend porcelain items
Flower Garland-LTBS-EBH is a traditional, classic design of Herend. They are painted with rich blue fish scales and detailed bunches of flowers.
The Herend Flower Garland / Liechtenstein design is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,15 kg |
|---|---|
| Width | 12 cm (4.75"W) |
| Length | 12 cm (4.75"L) |
| Height | 6 cm (2.25"H) |
| Volume | 0.1 Liter (3 OZ) |
| Diameter | 12 cm (4.75") |
| Code | LTBS-EBH |
| Color | Blue, Multicolor |
| Pattern | Flower Garland, Liechtenstein |
| Style | Classic, Flower |