Net price
€499
Herend fine china Coffee Pot with Bud Knob – Herend, Queen Victoria-VBO on Pink Background – VE-FP1 design.
1 pc – Coffee Pot – 0.5 Liter (17 OZ) 4472-0-12 VE-FP1 – Pink
Luxury, Classic design on Empire Shaped.
Herend Queen Victoria-VBO pattern is painted on a Pink background.
The VE-FP1 pattern is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,34 kg |
|---|---|
| Width | 7 cm (2.75"W) |
| Length | 14 cm (5.5"L) |
| Height | 15 cm (6"H) |
| Volume | 0.5 Liter (17 OZ) |
| Code | VE-FP1 |
| Color | Pink |
| Pattern | Queen Victoria VBO |
| Style | Butterfly, Classic, Flower |