Net price
€369
Herend porcelain Dessert Plate – Herend, JULIA design.
1 pc – Dessert Plate, medium – diam 19.5 cm (7.75″D) 20517-0-00 JULIA
The JULIA pattern is a rich, gilded, traditional flower design with turquoise fish scales.
Luxury design is painted inside and outside with meticulous care.
| Weight | 0,23 kg |
|---|---|
| Width | 19.5 cm (7.75"W) |
| Length | 19.5 cm (7.75"L) |
| Height | 1.6 cm (0.75"H) |
| Diameter | 19.5 cm (7.75") |
| Code | JULIA |
| Color | Gold, Turquoise |
| Pattern | Julia |