Net price
€114
Herend porcelain Dessert Plate – Herend, Queen Victoria Light Blue Edge – VBO-Y6 design.
You will receive the following:
1 pc – Dessert Plate – diam 19 cm (7.5″ D) 517-0-00 VBO-Y6 – Light Blue Edge
The most famous classic Herend pattern since 1851. Herend’s Queen Victoria-VBO pattern features peony flowers and butterflies.
Queen Victoria Light Blue Edge-VBO-Y6 pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,24 kg |
|---|---|
| Width | 19 cm (7.5"W) |
| Length | 19 cm (7.5"L) |
| Height | 2 cm (0.75"H) |
| Diameter | 19 cm (7.5") |
| Code | VBO-Y6 |
| Color | Light Blue, Multicolor |
| Pattern | Queen Victoria, Queen Victoria VBO |
| Style | Butterfly, Classic, Flower |