Net price
€94
Herend porcelain Dinner / Meat Plate – Herend, Princess Victoria Light Blue – A-BGNB1 design.
1 pc – Dinner Plate – diam 26 cm (10.25″D) 1524-0-00 A-BGNB1 – Light Blue Edge
This design is painted on a Rocaille/Shell decorated plate.
Princess Victoria Light Blue – A-BGNB1 is a modern design of Herend.
The Herend Princess Victoria Light Blue design is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,5 kg |
|---|---|
| Width | 26 cm (10.25"W) |
| Length | 26 cm (10.25"L) |
| Height | 2 cm (0.75"H) |
| Diameter | 26 cm (10.25") |
| Color | Light Blue |
| Pattern | Princess Victoria |
| Code | A-BGNB |
| Style | Modern, Special |