Net price
€199
Herend porcelain Dinner / Meat Plate – Herend, Orange Fish Scale Edge – A-ETH design.
1 pc – Dinner Plate – diam 25.5 cm (10″ D) 524-0-00 A-ETH – Orange Fish Scale
The design is painted on an Osier (Basket relief) form plate.
This Dinner Plate with a fish-scale design can be ordered in many different fish-scale colors.
The Herend Orange Fish Scale Edge – A-ETH design is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,52 kg |
|---|---|
| Width | 25.5 cm (10"W) |
| Length | 25.5 cm (10"L) |
| Height | 2.5 cm (1"H) |
| Diameter | 25.5 cm (10") |
| Color | Gold, Orange |
| Code | A-ETH |
| Pattern | Fish Scale |
| Style | Fish scale, Modern, Special |