Net price
€669
Herend fine china Dinner Plate – Herend, Rose on Black Background – ROSE-FN pattern.
1 pc – Dinner Plate – diam 26 cm (10.25″D) 2524-0-00 ROSE-FN – Black
Herend ROSE-FN design features Oriental-style tinny flowers and Peony on a black background.
The ROSE-FN design is also available in Tea, Coffee, Espresso Sets, and Dinner Services.
| Weight | 0,5 kg |
|---|---|
| Width | 26 cm (10.25"W) |
| Length | 26 cm (10.25"L) |
| Height | 2.8 cm (1"H) |
| Diameter | 26 cm (10.25") |
| Color | Multicolor |
| Code | ROSE-FN |
| Pattern | Flowers, Oriental Style |
| Style | Oriental |