Net price
€999
Herend porcelain Dinner Plate – Herend, Flowers with Square Scale – CBTA design.
1 pc – Dinner Plate – diam 25.5 cm (10″D) 524-0-00 CBTA
The Flowers with Square Scale pattern is painted only by the Master Painter.
Flowers w. Square Scale-CBTA pattern is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,52 kg |
|---|---|
| Width | 25.5 cm (10"W) |
| Length | 25.5 cm (10"L) |
| Height | 2.5 cm (1"H) |
| Diameter | 25.5 cm (10") |
| Color | Multicolor, Turquoise |
| Code | CBTA |
| Pattern | Flowers w. Square Scale |
| Style | Classic, Flower |