Net price
€99
Herend porcelain Dinner / Meat Plate – Herend, Hadik – HD design.
1 pc – Dinner Plate – diam 26 cm (10.25″ D) 1524-0-00 HD – Gold
The Dinner Plate is painted on Herend Rocaille / Shell porcelain form.
Hadik-HD pattern is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,5 kg |
|---|---|
| Width | 26 cm (10.25"W) |
| Length | 26 cm (10.25"L) |
| Height | 2 cm (0.75"H) |
| Diameter | 26 cm (10.25") |
| Code | HD |
| Color | Gold |
| Pattern | Hadik |
| Style | Classic |