Net price
€379
Herend fine china Dinner / Meat Plate – Herend, Old Queen VICTORIA design.
1 pc – Dinner Plate – diam 26 cm (10.25″D) 1524-0-00 VICTORIA
Herend Old Queen VICTORIA design painted in large and colorful Peony Flowers and Butterflies.
The Old Queen VICTORIA pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso Sets, and Dinner Services.
| Weight | 0,5 kg |
|---|---|
| Width | 26 cm (10.25"W) |
| Length | 26 cm (10.25"L) |
| Height | 2 cm (0.75"H) |
| Diameter | 26 cm (10.25") |
| Code | Victoria |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Old Queen VICTORIA |
| Style | Butterfly, Classic, Flower |