Net price
€269
Herend porcelain Large Serving Plate / Charger – Herend, Silk Ribbon Green Edge – CV01 design.
1 pc – Big Serving Plate – diam 33 cm (13″D) 20156-0-00 CV01 – Green edge
The Serving Plate / Charger – CV01 design is available in several different diameters.
Also, Serving Plates and Dessert Plates with a Silk Ribbon can be purchased for most of the Herend patterns.
Recommended to:
– Chinese Bouquet / Apponyi Green – AV pattern.
– Berried Fruits – BAC pattern.
| Weight | 1,2 kg |
|---|---|
| Width | 33 cm (13"W) |
| Length | 33 cm (13"L) |
| Height | 2.5 cm (1"H) |
| Diameter | 33 cm (13") |
| Code | CV01 |
| Color | Gold, Green |
| Pattern | Monochrome, Silk Ribbon |
| Style | Modern |