Net price
€169
Herend fine china Serving Plate / Charger – Herend, Silk Ribbon Pink Edge w. Platinum – CP01S-PT design.
1 pc – Serving Plate, large – diam 30.5 cm (12″D) 20158-0-00 CP01S-PT – Pink
The Serving Plate / Charger – CP01S-PT design is available in several different diameters.
Also, Serving Plates and Dessert Plates with a Silk Ribbon can be purchased for most of the Herend patterns.
Recommended to:
– Queen Victoria Platinum – VBOG-X1-PT
– Vienna / Viennese Rose Platinum – VGR-PT
| Weight | 0,84 kg |
|---|---|
| Width | 30.5 cm (12"W) |
| Length | 30.5 cm (12"L) |
| Height | 2.5 cm (1"H) |
| Diameter | 30.5 cm (12") |
| Color | Pink, Platinum |
| Pattern | Monochrome, Silk Ribbon |
| Code | CP01 |
| Style | Modern |