Net price
€199
Herend fine china Soup / Pasta Plate – Herend, Forest Mushroom – CHMP-OR design.
1 pc – Soup Plate, large – 0.7 Liter (23 OZ) 20503-0-00 CHMP-OR #7
The Mushroom-CHMP-OR pattern is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,43 kg |
|---|---|
| Width | 25 cm (9.75"W) |
| Length | 25 cm (9.75"L) |
| Height | 3.8 cm (1.5"H) |
| Volume | 0.7 Liter (24 OZ) |
| Diameter | 25 cm (9.75") |
| Code | CHMP-OR |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Mushroom |
| Style | Classic |