Net price
€84
Herend fine china Dessert Plate – Herend, Silk Ribbon, Turquoise – E-511 design.
1 pc – Dessert Plate, medium – diam 19 cm (7.5″D) 20517-0-00 E-511 – Turquoise
The Dessert Plate with Turquoise Silk Ribbon design is available in several different diameters.
Recommended to:
– Chinese Bouquet Turquoise / Apponyi Turquoise – ATQ3-PT designs
| Weight | 0,23 kg |
|---|---|
| Width | 19.5 cm (7.75"W) |
| Length | 19.5 cm (7.75"L) |
| Height | 1.6 cm (0.75"H) |
| Diameter | 19.5 cm (7.75") |
| Color | Platinum, Turquoise |
| Pattern | Monochrome, Silk Ribbon |
| Code | E-511 |
| Style | Modern |