Net price
€86
Herend fine china Dessert Plate – Herend, Oriental Showmen – FODOS design.
1 pc – Dessert Plate, medium – diam 19.5 cm (7.75″D) 20517-0-00 FODOS – Simple
FODO design, also known as the Asian Garden pattern.
The Oriental Showmen-FODO and FODOS patterns are painted with Oriental motifs in Oriental style.
| Weight | 0,23 kg |
|---|---|
| Width | 19.5 cm (7.75"W) |
| Length | 19.5 cm (7.75"L) |
| Height | 1.6 cm (0.75"H) |
| Diameter | 19.5 cm (7.75") |
| Color | Gold, Multicolor |
| Pattern | Oriental Showmen, Oriental Style |
| Code | FODOS |
| Style | Oriental |