Net price
€219
Herend fine china Dessert Plate – Herend, Shanghai – SH pattern.
1 pc – Dessert Plate, medium – diam 19.5 cm (7.75″D) 20517-0-00 SH – Multicolor
Shanghai design is painted in Chinoiserie and Oriental Style.
The Shanghai pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,23 kg |
|---|---|
| Width | 19.5 cm (7.75"W) |
| Length | 19.5 cm (7.75"L) |
| Height | 1.6 cm (0.75"H) |
| Diameter | 19.5 cm (7.75") |
| Code | SH |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Oriental Style, Shanghai |
| Style | Classic, Oriental |