Net price
€259
Herend fine china Teapot with Rose Knob – Herend, Iris Pink – IRIS-P design.
1 pc – Teapot – 0.8 Liter (27 OZ) 20606-0-09 IRIS-P – Pink
Tea, Coffee, Espresso Sets, and Dinner Services are available.
| Weight | 0,37 kg |
|---|---|
| Width | 12.5 cm (5"W) |
| Length | 20.5 cm (8"L) |
| Height | 13 cm (5"H) |
| Volume | 0.8 Liter (27 OZ) |
| Diameter | 12.5 cm (5") |
| Color | Pink, Purple |
| Pattern | Iris Flower |
| Code | IRIS-P |
| Style | Classic, Flower |