Net price
€909
Herend porcelain Coffee Cup with Saucer – Herend, Four Seasons – QS pattern.
You will receive the following:
1 pc – Coffee Cup – 0.2 Liter (6 OZ) 20706-2-00 QS
1 pc – Saucer – diam 14.5 cm (5.75″D) 20706-1-00 QS
Total: 2 pieces of Herend fine china items
The Four Seasons is a classic Herend design on a Sky Blue background.
Tea, Coffee, Espresso Sets, and Dinner Services are available.
The Four Seasons-QS pattern is painted only by Master Painters.
| Weight | 0,22 kg |
|---|---|
| Width | 14.5 cm (5.75"W) |
| Length | 14.5 cm (5.75"L) |
| Height | 7 cm (2.75"H) |
| Volume | 0.2 Liter (7 OZ) |
| Diameter | 14.5 cm (5.75") |
| Code | QS |
| Color | Sky Blue, Blue |
| Pattern | Four Seasons |
| Style | Flower, Modern |