











Net price
€919
Herend porcelain Coffee Cup / Demitasse with Saucer – Herend, Strawberry – FSB pattern.
You will receive the following:
1 pc – Coffee / Espresso Cup – 0,1 Liter (3 OZ) 20711-2-00 FSB
1 pc – Saucer – diameter 11,5 cm (4.5″D) 20711-1-00 FSB
Total: 2 pieces of Herend fine china items
Luxurious and elegant design.
Wild Strawberry-FSB pattern is painted only by Master Painters.
| Weight | 0,15 kg |
|---|---|
| Width | 11.5 cm (4.5"W) |
| Length | 11.5 cm (4.5"L) |
| Height | 6 cm (2.25"H) |
| Volume | 0.1 Liter (3 OZ) |
| Diameter | 11.5 cm (4.5") |
| Color | Green, Multicolor |
| Pattern | Strawberry |
| Code | FSB |
| Style | Fruit |