Net price
€234
Herend fine china Tea Cup with Saucer – Herend, Black Fishnet – VHN pattern.
You will receive the following:
1 pc – Tea Cup – 0.2 Liter (6 OZ) 20730-2-00 VHN – Black
1 pc – Saucer – diam 14 cm (5.5″D) 20704-1-00 VHN – Black
Total: Two pieces of Herend fine china items
The Herend Cup is a universal form that is suitable for both Tea and Coffee.
| Weight | 0,22 kg |
|---|---|
| Width | 14 cm (5.5"W) |
| Length | 14 cm (5.5"L) |
| Height | 6.5 cm (2.5"H) |
| Volume | 0.2 Liter (7 OZ) |
| Diameter | 14.0 cm (5.5") |
| Color | Black, Gold |
| Pattern | Fishnet, Vieux Herend |
| Code | VHN |
| Style | Fishnet, Modern |