Net price
€129
Herend fine china Salad / Fruit Bowl – Herend, Rothschild Bird – RO design.
1 pc – Bowl – 0.3 Liter (10 OZ) 330-0-00 RO – Naturalistic
It is a famous classic Herend pattern.
The Rothschild Bird-RO pattern is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,2 kg |
|---|---|
| Width | 17 cm (6.75"W) |
| Length | 17 cm (6.75"L) |
| Height | 4 cm (1.5"H) |
| Volume | 0.3 Liter (10 OZ) |
| Diameter | 17 cm (6.75") |
| Code | RO |
| Color | Multicolor, Naturalistic |
| Pattern | Rothschild Bird |
| Style | Bird, Classic |