Net price
€689
Herend fine china Tea Cup w. Saucer – Herend, Macao Green – MACV design.
You will receive the following:
1 pc – Tea Cup – 0.25 Liter (8 OZ) 3361-2-21 MACV – Green
1 pc – Saucer – diam 17 cm (6.75″D) 3361-1-00 MACV – Green
Total: 2 pieces of Herend fine china items
Luxury Herend design.
The Macao Green-MACV pattern is painted in Chinoiserie and Oriental Style.
| Weight | 0,38 kg |
|---|---|
| Width | 17 cm (6.75"W) |
| Length | 17 cm (6.75"L) |
| Height | 9 cm (3.5"H) |
| Volume | 0.25 Liter (8 OZ) |
| Diameter | 17 cm (6.75") |
| Color | Green |
| Pattern | MACAO, Oriental Style |
| Code | MACV |
| Style | Oriental |