Net price
€349
Herend fine china Cake Plate with Handles – Herend Royal Garden Turquoise Flower – EVICTF2 design.
1 pc – Cake Plate – 29 x 25 cm (11.5″L x 9.75″W) 430-0-00 EVICTF2 – Turquoise Flower
Royal Garden Turquoise Flower – EVICTF2 pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
The Royal Garden Cake Plate can be ordered in Green EVICT1 or Turquoise EVICT2 versions.
| Weight | 0,8 kg |
|---|---|
| Width | 25 cm (9.75"W) |
| Length | 29.5 cm (11.5"L) |
| Height | 4.5 cm (1.75"H) |
| Color | Lilac, Purple, Turquoise, Violet |
| Pattern | Royal Garden |
| Code | EVICTF2 |
| Style | Flower |