Net price
€189
Herend fine china Serving Plate / Charger – Herend, BABOS-PT Platinum Edge – BABOS-PT design.
1 pc – Serving Plate – diam 31 cm (12.25″D) 4760-0-00 BABOS-PT
The BABOS-PT pattern is available in Tea, Coffee, and Espresso Sets.
Herend BABOS-PT design is a modern Herend pattern.
Only the below sized plated can be ordered with the BABOS Herend pattern:
Serving Plate – diam: 31 cm (12.25″D)
Dinner Plate – diam: 26 cm (10.25″D)
Soup Plate – diam: 22 cm (8.75″D)
Dessert Plate – diam: 19 cm (7.5″D)
| Weight | 0,75 kg |
|---|---|
| Width | 31 cm (12.25"W) |
| Length | 31 cm (12.25"L) |
| Height | 2.5 cm (1"H) |
| Diameter | 31 cm (12.25") |
| Color | Platinum |
| Pattern | BABOS, Monochrome |
| Code | BABOS-PT |
| Style | Modern |