Net price
€164
Herend fine china Soup / Pasta Plate – Herend, Queen Victoria – VBO design.
1 pc – Rim Soup Plate, large – 0.7 Liter (23 OZ) 503-0-00 VBO – Multicolor
The most famous classic Herend pattern since 1851
Herend, Queen Victoria design, is painted with Peony Flowers and Butterflies.
The Queen Victoria-VBO pattern is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,47 kg |
|---|---|
| Width | 25 cm (9.75"W) |
| Length | 25 cm (9.75"L) |
| Height | 4 cm (1.5"H) |
| Volume | 0.7 Liter (24 OZ) |
| Diameter | 25 cm (9.75") |
| Code | VBO |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Queen Victoria, Queen Victoria VBO |
| Style | Butterfly, Classic, Flower |