Net price
€129
Herend fine china Soup Plate – Herend, Rothschild Bird Mayer – ROM design.
1 pc – Soup Plate – 0.3 Liter (10 OZ) 504-0-00 ROM – Multicolor
The Rothschild bird ROM pattern is painted with 12 different pairs of birds in multi-colored variations that differ from the natural colors.
Herend Rothschild Bird-ROM design is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,4 kg |
|---|---|
| Width | 23.5 cm (9.25"W) |
| Length | 23.5 cm (9.25"L) |
| Height | 3.5 cm (1.5"H) |
| Volume | 0.3 Liter (10 OZ) |
| Diameter | 23.5 cm (9.25") |
| Code | ROM |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Rothschild Bird |
| Style | Bird, Classic |