Net price
€84
Herend fine china Dessert Plate – Herend, Batthyany Blue – BAT pattern.
1 pc – Dessert Plate, medium – diam 19 cm (7.5″D) 517-0-00 BAT – Blue
Dessert Plate painted with a blue Batthyany pattern, gilded.
The Batthyany pattern can be ordered in blue and purple color variations.
| Weight | 0,24 kg |
|---|---|
| Width | 19 cm (7.5"W) |
| Length | 19 cm (7.5"L) |
| Height | 2 cm (0.75"H) |
| Diameter | 19 cm (7.5") |
| Code | BAT |
| Color | Blue |
| Pattern | Batthyany |
| Style | Classic, Flower |