Net price
€84
Herend fine china Dessert Plate – Herend, Blue Victoria Grand – VICTMC9 pattern.
1 pc – Dessert Plate, medium – diam 19 cm (7.5″D) 517-0-00 VICTMC9 – Blue
Herend Victoria Grand design painted with Peony Flowers and Butterflies. Victoria Grand-VICTMC9 design is a modern variant of the Queen VICTORIA pattern.
Victoria Grand Blue pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso Sets, and Dinner Services.
| Weight | 0,25 kg |
|---|---|
| Width | 19 cm (7.5"W) |
| Length | 19 cm (7.5"L) |
| Height | 2 cm (0.75"H) |
| Diameter | 19 cm (7.5") |
| Code | VICTMC9 |
| Color | Blue, Gold |
| Pattern | Blue Victoria Grand, Victoria Grand |
| Style | Butterfly, Flower, Modern |