Net price
€99
Herend fine china Creamer / Milk Jug – Herend, Royal Garden Turquoise Flower – EVICTF2 design.
1 pc – Creamer – 0.12 Liter (4 OZ) 644-0-00 EVICTF2 – Turquoise
The Royal Garden Creamer can be ordered in Green-EVICTF1 or Turquoise-EVICTF2 pattern.
Herend Royal Garden-EVICTF2 pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,1 kg |
|---|---|
| Width | 7 cm (2.75"W) |
| Length | 11 cm (4.25"L) |
| Height | 7 cm (2.75"H) |
| Volume | 0.12 Liter (4 OZ) |
| Diameter | 7 cm (2.75") |
| Color | Lilac, Turquoise, Violet |
| Pattern | Royal Garden |
| Code | EVICTF2 |
| Style | Flower |