Net price
€144
Herend porcelain Coffee Cup with Saucer – Herend, Vienna / Viennese Rose Platinum – VGR-PT design.
You will receive the following:
1 pc – Coffee Cup – 0,2 Liter (6 OZ) 706-2-00 VGR-PT – Platinum
1 pc – Saucer – diam 14.5 cm (5.75″D) 706-1-00 VGR-PT – Platinum
Total: Two pieces of Herend porcelain items
Herend, Vienna Rose Platinum design painted with Rose Flowers and leaves.
Vienna Rose Platinum pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso Sets, and Dinner Services.
| Weight | 0,25 kg |
|---|---|
| Width | 14.5 cm (5.75"W) |
| Length | 14.5 cm (5.75"L) |
| Height | 7.5 cm (3"H) |
| Volume | 0.2 Liter (7 OZ) |
| Diameter | 14.5 cm (5.75") |
| Color | Gray, Grey, Pink, Platinum |
| Pattern | Vienna Rose Platinum |
| Code | VGR-PT |
| Style | Flower, Modern |