




















Net price
€299
Herend porcelain Coffee / Cappuccino Cup with Saucer – Herend, Fruits – CFR design.
You will receive the following:
1 pc – Coffee Cup – 0,2 Liter (6 OZ) 706-2-00 CFR #2
1 pc – Saucer – diam 14.5 cm (5.75″D) 706-1-00 CFR #2
Total: 2 pieces of Herend porcelain items
Herend, Fruits-CFR pattern painted with 12 different fruit motifs.
Fruits-CFR pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso Sets, and Dinner Services.
| Weight | 0,24 kg |
|---|---|
| Width | 14.5 cm (5.75"W) |
| Length | 14.5 cm (5.75"L) |
| Height | 7.5 cm (3"H) |
| Volume | 0.2 Liter (7 OZ) |
| Diameter | 14.5 cm (5.75") |
| Code | CFR |
| Color | Multicolor |
| Pattern | Fruits |
| Style | Classic, Fruit |