Net price
€779
Herend fine china Ashtray Dragon / Fancy Dish – Herend, Oriental Showmen – FODO design.
1 pc – Fancy Dish – length 28 cm (11″L) 7760-0-00 FODO – Multicolor
Luxury Herend design.
The FODO pattern is also known as the Asian Gardens design.
Oriental Showmen-FODO pattern is painted with Oriental motifs in the Oriental luxury style.
| Weight | 0,36 kg |
|---|---|
| Width | 10 cm (4"W) |
| Length | 28 cm (11"L) |
| Height | 8.5 cm (3.25"H) |
| Color | Gold, Multicolor |
| Pattern | Asian Garden, Oriental Showmen |
| Code | FODO |
| Style | Oriental |