



Net price
€669
Herend fine china Open Sugar Bowl – Herend, Four Seasons – QS design.
1 pc – Sugar Bowl – 0.1 Liter (4 OZ) 2492-0-00 QS – Sky Blue
The Four Seasons design is one of the most requested patterns. The Four Seasons QS pattern is painted only by the Master Painters.
This Herend Four Seasons – QS design is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,08 kg |
|---|---|
| Width | 8 cm (3.25"W) |
| Length | 11 cm (4.25"L) |
| Height | 4 cm (1.5"H) |
| Volume | 0.1 Liter (3 OZ) |
| Color | Blue, Multicolor |
| Pattern | Four Seasons |
| Code | QS |
| Style | Flower, Modern |