Net price
€159
Herend fine china Open Sugar Bowl – Herend, Iris Turquoise – IRIS-TQ design.
1 pc – Sugar Bowl – 0.1 Liter (4 OZ) 2492-0-00 IRIS-TQ – Turquoise
Herend Iris Turquoise design is a Classic Flower pattern.
This Herend Iris Turquoise – IRIS-TQ design is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,08 kg |
|---|---|
| Width | 8 cm (3.25"W) |
| Length | 11 cm (4.25"L) |
| Height | 4 cm (1.5"H) |
| Volume | 0.1 Liter (3 OZ) |
| Code | IRIS-TQ |
| Color | Turquoise |
| Pattern | Iris Flower |
| Style | Flower |