Net price
€229
Herend porcelain Leaf Dish with Handle on the Left Side – Herend, Rothschild Bird – RO design.
1 pc – Leaf Dish – length 24 cm (9.5″L) 201-0-00 RO #3 – Leaf Shaped
The Leaf Dish is painted on an Osier/Basket Shape porcelain form.
Handle on the Left side.
The Leaf Dish can be ordered in many Herend patterns.
Rothschild Bird-RO pattern is also available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
| Weight | 0,56 kg |
|---|---|
| Width | 20 cm (7.75"W) |
| Length | 24 cm (9.5"L) |
| Height | 7 cm (2.75"H) |
| Code | RO |
| Color | Multicolor, Naturalistic |
| Pattern | Rothschild Bird |
| Style | Bird, Classic |