Net price
€298
Herend porcelain Mini Tea Set – Herend, Market Garden – FR design.
You will receive the following:
1 pc – Teacup – 0.2 Liter (6 OZ) 730-2-00 FR – Multicolor
1 pc – Saucer – diam 14.5 cm (5.75″ D) 706-1-00 FR – Multicolor
1 pc – Dessert Plate – diam 19 cm (7.5″D) 517-0-00 FR – Multicolor
Total: Three pieces of Herend fine china items
This pattern is painted in the famous Market Garden / Fruits – FR design.
The Market Garden-FR pattern is available in Tea, Coffee, Espresso, and Dinner Sets.
Are you interested in setting up a Bride list? Contact us!
| Weight | 0,47 kg |
|---|---|
| Width | 19 cm (7.5"W) |
| Length | 19 cm (7.5"L) |
| Height | 7 cm (2.75"H) |
| Volume | 0.2 Liter (7 OZ) |
| Diameter | 19.0 cm (7.5") |
| Code | FR |
| Color | Multicolor |
| For Person | for One Person |
| Pattern | Market Garden |
| Style | Classic, Fruit |